آموزش ماکت سازی در معماری

ماکت سازی چیست؟

 به نمونه ی کوچکی از پروژه اصلی، ماکت یا نمونک می گویند. ماکت ها ابزار مفیدی هستند که در رئند انجام پروژه بسیار مفید هستند. ماکت ها انواع مختلفی در دو نوع ماکت نهایی و ماکت مطالعاتی هستند که از وجوه مختلف  نوع مخاطب، کاربردشان و نحوه بیان انها با هم متفاوتند. آموزش ماکت سازی از آموزش های بسیار مهم در حوزه ی معماری و عمران شمرده می شود که یادگیری آن بسیار حائز اهمیت است.
 

متریال ماکت سازی حرفه ای

 متریال یونولیت یا پلاستوفوم
 مقوای ماکت
 فوم فشرده 
 چوب بالسا
آموزش ماکت سازی در معماری حرفه ای

آموزش ماکت سازی در معماری

با وجود اینکه نرم افزارهای جدید و تخصص زیادی تا کنون توسط معمارات استفاده می شود اما ماکت سازی هنوز هم جایگاه خودش را در پروژه های معماری و طرح های معماران با قدرت حفظ کرده است. کلاس های ماکت سازی در مجموعه پویا اندیش به صورت کاملا تخصصی و برای هنرجویان مبتدی و پیشرفته برگزار میشود. بنابراین شما می توانید از ابتدا که نمایش طرح روی کاغذ است ، تا انتها که تبدیل طرح به صورت سه بعدی است، به مدل ها و طرح ذهنی خود حقیقت ببخشید.

 ماکت معماری                  

 ماکت ویلا

 آموزش ماکت سازی نماهای ساختمان

 
        

هدف دوره ماکت سازی

یکی از روش های ارائه پروژه های معماری و طراحی داخلی استفاده از ماکت است که به فهم بهتر کار فرما و تصمیم گیری بهتر او پیش از اجرا کمک شایانی می کند. از این رو ساخت ماکت با کیفیتی مناسب در این دوره همراه با شناخت مواد و مصالح رایج در ماکت سازی اهمیت شایانی می یابد. ضمن اینکه ماکت سازی شغلی خاص و پر درآمد است که از عهده کمتر کسی ساخته است و امید است که با این دوره به اهداف کار آموزان برسیم.
تلاش اساتید این دوره این است که هنرجو پس از پایان دوره برای ورود به بازار کار آمادگی کافی را داشته باشد و بتواند هر آنچه که به عنوان طرح ذهنی دارد به وسیله ماکت ها عینیت بخشد. 
 

مخاطبین دوره ماکت سازی

دانشجویان طراحی داخلی و معماری که برای ارائه پروژه های دانشجویی خود نیازمند شناخت و تسلط بر آن هستند، کلیه علاقه مندان و دست اندرکاران قسمت دفاتر طراحی و شرکت های مهندسین مشاور که در مرحله مطالعات فاز صفر و فاز یک نیازمند ساخت ماکت هستند.برخی از طراحان حرفه ای نیز برای فهم بهتر خود و ارائه کار به کارفرما میتوانند از این دوره بهره ببرند.
خبر خوب این که کلاس های ماکت سازی در معماری نیاز به هیج پیشنیازی ندارد. در این دوره سعی شده از 0 تا 100 به هنرجو آموزش داده شود تا حتی افراد مبتدی نیز بتوانند تجربیات خوبی کسب کنند.
 

آموزش ماکت سازی حرفه ای 

درس ماکت سازی دوره ای کارگاهی است که همراه با عملیات ساخت و ساز کارگاهی خواهد بود. قسمت اعظم این درس به کارهای انفرادی و گاه گروهی کارآموزان سپری می شود و تدریس و معرفی استاد بخش کوچک آن را شامل می شود. کورکسیون در پایان و حین هر جلسه توسط استاد صورت می گیرد تا نکات مورد نظر که گاه در پروژه پیش می آید را انجام دهند.
 
 در کلاس های ماکت سازی از 0 تا 100 مبانی ماکت سازی تا دوره پیشرفته آن به هنرجو آموزش داده می شود. شما می توانید با تمامی تکنیک ها و متریال ها و روش ها زیر نظر بهترین اساتید این رشته آشنا شوید و بتوانید تمامی طرح های ذهنی خود را پیاده سازی کنید.

مهارت های هنرجو پس از پایان دوره آموزش ماکت سازی

 انتظار می رود فراگیران بتوانند ماکت و نمونه ای کوچک از طرح هایی که تهیه کرده اند را بسازند و در انتخاب متریال مورد نظر به تبحر برسند.
 استفاده از امکانات سمعی و بصری و نشان دادن فیلم های آموزشی و هنری رشته ماکت سازی معاری در جهت بالا بردن سطح علمی و تجربی هنرجویان 
  برگزاری نمایشگاه های گروهی هنرجویان ماکت سازی در آتلیه پویا اندیش و دیگر مراکز نمایشگاهی .  
 
 گواهی پایان دوره ی آموزشی ماکت سازی تصویرگران پویا اندیش به دو زبان فارسی و یک زبان منتخب از طرف هنرجویان این مرکز به نسبت کشور مورد نظرشان جهت تحصیل یا کار صادر می گردد ، که این گواهی ترجمه شده به تایید قوه قضائیه می رسد و به همراه گواهی پایان دوره داخلی آموزشگاه در اختیار هنرجویان محترم قرار می گیرد.
 
 جهت اطلاع از شرایط کلاس های ویژه ماکت سازی با آتلیه دکوراسیون کلس تماس بگیرید .   22580505  -   22587587 
  • آموزش ماکت
  • آموزش ماکت
  • آموزش ماکت
  • آموزش ماکت
  • آموزش ماکت
  • آموزش ماکت
  • آموزش ماکت معماری
  • آموزش ماکت
دیدگاه خود را ارسال کنید
نام:  *  نظر:  * 

ایمیل: 
پویا اندیش
1396/01/24 | 6:34
دوست عزیز سلام . تشکر لطف دارید . متشکریم .
reza
1394/05/26 | 16:50
اجراهای ماکت موسسه شما خیلی زیباست .