آموزش اتوکد AutoCad

اولین گام برای ورود به بازار کار

کلاس آموزش اتوکد

آموزش اتوکد AutoCad

AUTODESK AUTOCAD

سرفصل های دوره های آموزش اتوکد
آموزش کامل دستورات ترسیم و ویرایش در اتوکد .
ترسیم پلان - نما - مقطع در نرم افزار اتوکد .
آموزش قوانین و ضوابط شهرداری ها در جهت تائید پلان
آموزش مبانی نظری معماری در راستای طراحی پلان های معماری .

در زمانه ای به سر میبریم که عصر کامپیوتر لقب گرفته است. از این رو سالیانی است که نقشه ها به صورت دستی ترسیم نشده و با کامپیوتر ارائه میگردد. در این بین تمامی شرکت های طراحی داخلی، معماری، عمرانی، طراحی صنعتی، مهندسی، برق، مکانیک و … اهمیت بسیاری را به استخدام کسانی که تسلط کامل را بر روی نرم افزارهای طراحی دارند را می دهند.

در این میان  اتوکد به یکی از نرم‌افزارهای برجسته در این زمینه تبدیل‌شده است. نرم‌افزاری که سالهاست در بین تمام کارشناسانِ رشته‌های مرتبط با ترسیمات فنی به‌عنوان نرم افزار شماره یک دنیا شناخته می‌شود.

قابلیت های نرم افزار اتوکد AutoCAD

کلاس آموزش نرم افزار اتوکد
نرم افزار اتوکد ، امکان استفاده از محیط‌های دوبُعدی و سه‌بعدی را  برای کاربران فراهم کرده است. با توجه به سیر تحولی AutoCAD، امروزه علاوه بر ترسیم دقیق نقشه‌های سه‌بُعدی می‌توان از آن برای تهیه مدل‌های پایه در برنامه‌های گرافیکی و انیمیشن نیز استفاده کرد. نسخه‎های جدید نرم افزار AutoCAD  با ارائه امکاناتی مثل برنامه‌نویسی، پشتیبانی تصاویر گرافیکی، ارتباط مستقیم با شبکه اینترنت و امکان ارتباط چند کاربر در حین کار، اتصال به بانک‌های اطلاعاتی و مدیریت پروژه‌های نقشه‌کشی، آن را در عرصه صنعت به نرم‌افزاری قدرتمند و پیشرو تبدیل کرده است.
 
از دیگر ویژگی‌های مهم اتوکد، انعطاف‌پذیری آن است. ویژگی‌ای که آن را به برنامه‌ای جامع و پرطرفدار تبدیل کرده ‌است. انعطاف‌پذیری اتوکد را در اصطلاح برنامه‌نویسی، معماری باز (open architecture) می‌نامند. این عبارت به این معناست که با افزودن پلاگین‌های مختلف به آن می‌توان نیازها و سلیقه‌های مختلف کاربران را برآورده کرد.
 
قابلیت‌های پرشمار نرم افزار AutoCAD  در اموری مانند طراحی مدارهای الکتریکی، طراحی نقشه فرش، طراحی پلان‌های معماری و دیتیل‌های معماری و صنعتی کمک فراوانی به طراحان کرده است.
آموزش نرم افزار اتوکد

کلیه کلاس های اتوکد نیمه خصوصی بوده و فیلم آموزشی مرتبط به هر جلسه تدریس AutoCAD بعد اتمام کلاس به هنرجویان اتوکد داده خواهد شد. برگزاری ورکشاپ ها ، همایش ها و سمپوزیوم های اتوکد ، تری دی مکس و دکوراسیون داخلی  با حضور و سخنرانی اساتید دانشگاهی .  

هنرجویان رشته اتوکد تصویرگران پویااندیش

نمونه ترسیم پلان های هنرجویان رشته اتوکد تصویرگران پویااندیش

نرم افزار اتوکد نقشه کشی

دوره تخصصی اتوکد با مدرک بین المللی

 گواهی پایان دوره ی آموزشی AutoCAD تصویرگران پویا اندیش به دو زبان فارسی و یک زبان منتخب از طرف هنرجویان این مرکز به نسبت کشور مورد نظرشان جهت تحصیل یا کار صادر می گردد، که این گواهی ترجمه شده به تایید قوه قضائیه می رسد و به همراه گواهی پایان دوره داخلی آموزشگاه در اختیار هنرجویان محترم قرار می گیرد.

دوره آموزش اتوکد AutoCAD

آموزش نرم افزار اتوکد در سایت کامپیوتری برگزار میشود. در ابتدای جلسه های آموزشی اتوکد استاد در رابطه با فرمان ها توضیحات لازم را داده و محل مصرف آن را در نقشه بیان می دارد. سپس فراگیران آن دستور را تمرین کرده و با تمرین های بیشتر در سایت و منزل بر آن تسلط می یابند.

آموزش اتوکد

آموزشگاه اتوکد تصویرگران پویا اندیش با برگزاری دوره‌های آموزش اتوکد شرایطی را فراهم کرده است تا شما بتوانید زیر نظر اساتید مجرب، در این رشته حرفه‌ای شوید. محیط آموزشی مناسبی که در آن علاوه بر فراگیری کامل نرم‌افزار CAD، توانایی نقشه‌خوانی نیز پیدا خواهید کرد و با اصول اولیه نقشه‌کشی، طراحی، ضوابط طراحی و تکنیک‌های اجرا آشنا خواهید شد.

قابلیت های نرم افزار اتوکد AutoCAD

اتوکد برای هنرجویان معمار

انتظارات در پایان دوره اتوکد

 
  • انتظار میرود فراگیران این رشته بتوانند فرمان های پرکاربرد در AutoCad را بیاموزند و بدانند که کجا از آن استفاده کنند.
  • از آنجایی که در بازار کار حرفه ای ، داشتن سرعت عمل در  نرم افزار AutoCad مهمترین خواسته است.
  • با بیان خلاصه دستورها و میانبرها در قالب تمرین های کاربردی سعی میشود فراگیران به سرعت مناسب دست یابند.

مخاطبین دوره اتوکد

این نرم افزارِ نقشه‌کشی، برنامه‌ای بی‌نظیر با امکاناتی عالی در عرصه طراحی است و در رشته‌های طراحی داخلی ، معماری، عمران، مرمت آثار تاریخی، طراحی صنعتی، مکانیک، مهندسی برق، طراحی مد،طراحی فرش و تمامی رشته‌های مرتبط با ترسیم فنی کاربردهای فراوانی دارد. به همین سبب تاکنون علاقمندان بسیاری به حضور در کلاس اتوکد جذب شده‌اند.

اهمیت نرم افزار اتوکد

اتوکد (Auto CAD) قدیمی‌ترین نرم‌افزار در عرصه‌ی طراحی نقشه است  که در سال 1982 اولین نسخه‌اش توسط شرکت امریکایی اتودسک (Autodesk) منتشر شد. AutoCAD مخفف عبارت Automatic Computer Aided Drafting و به معنای نقشه‌کشی به کمک رایانه است.
این نرم افزار که به‌وسیله آن می‌توان نقشه‌های مهندسی و صنعتی را آسان‌تر و با سرعت بیشتری از روش دستی ترسیم کرد، برنامه‌ای پرطرفدار در بین مهندسین، دانشجویان و هنرآموزان رشته‌های فنی است. AutoCAD  ، زبان مشترک مهندسان و طراحان است که به کمک آن می‌توانند در هر نقطه‌ای از جهان با یکدیگر ارتباط کاری برقرار کنند.
اتوکد نقشه کشی

کاربرد اتوکد در معماری

معماران نیز با استفاده از این برنامه علاوه بر طراحی یک نقشه ساختمانی دقیق، می‌توانند مقاومت ساختمان را در برابر فشار و بار مصالح نیز تحلیل و اندازه‌گیری کنند. همین‌طور امکان نمایش سه‌بُعدی اشیای درون ساختمان نیز برایشان وجود دارد. ازآن جا که با استفاده از AutoCAD  می‌توان اشکال چندضلعی را با اندازه‌ای دقیق ترسیم کرد، این برنامه به صنعت مد نیز راه ‌یافته است و طراحان حرفه‌ای مد از آن برای طراحی سنگ‌های قیمتی و انواع جواهرات استفاده می‌کنند.‌
 
در طراحی صنعتی نیز متخصصان این حوزه با طراحی نمونه‌های مختلفی از اشیا در محیط اتوکد علاوه بر این که به یک نمونه اولیه دست پیدا می‌کنند، می‌توانند ضعف‌های احتمالی آن را رفع کنند و به‌این‌ترتیب به یک نمونه مجازی بی‌نقص برسند و از آن برای تبلیغات و یافتن سرمایه‌گذار استفاده کنند.

کاربردهای اتوکد در رشته های مختلف

شما به هرکدام از این رشته‌ها که علاقه داشته باشید، با حضور در کلاس اتوکد و یادگیری این نرم افزار مفید خواهید توانست به عنوان طراح و یا مشاور طراحی، در انواع شرکت‌های مهندسی، گرافیکی، تبلیغاتی، معماری، دکوراسیون داخلی، طراحی کابینت، طراحی فضای سبز و ... فعالیت داشته باشید.

دوره تخصصی اتوکد

کاربردهای فراوان نرم افزار اتوکد در رشته‌های مختلف چیزی فراتر از حد تصور است.

  • نرم افزار AutoCAD  در مهندسی مکانیک در شاخه تاسیسات برای طراحی تاسیسات مکانیکی و برق پروژه‌های مسکونی، تجاری، شبکه آب‌رسانی، فاضلاب و گازرسانی استفاده می‌شود
  • و در شاخه ساخت و تولید، در طراحی قطعات ماشین‌های صنعتی، ابزاردقیق و نمایش آن‌ها به کار می‌رود.
  • در مهندسی عمران، سازه‌ها و اسکلت‌های ساختمان‌های مسکونی، اداری و تجاری را به کمک AutoCAD  طراحی می‌کنند.
  • در مهندسی برق مسیر کابل‌کشی فشارقوی، مخابراتی یا فیبرنوری را به وسیله AutoCAD  مشخص می‌کنند.

تنوع در امکانات و ابزارهای اتوکد

آموزش اتوکد برای معماری
یکی از این‌ قابلیت‌ها امکان بازیابی و استفاده مجدد از نرم افزار است.
قابلیتی که به شما این امکان را می‌دهد تا در هنگام طراحی و پردازش تصاویر متعدد، بتوانید هر زمان که نیاز داشتید فایل‌ها و تصاویر قبلی خود را بازیابی کنید. همچنین وجود ابزارها، طرح‌ها و قالب‌های گوناگون در محیط نرم‌افزار AutoCAD  به شما کمک می‌کند تا به بهترین شکل، ایده‌های خلاقانه‌تان را ترسیم کنید. درواقع یکی از عوامل ترغیب مهندسان، معماران و طراحان به استفاده از اتوکد ، وجود چنین تنوعی در امکانات و ابزارهای مختلف نرم افزار AutoCAD است. چرا که با استفاده از آن‌ها می‌توانند از تکنیک‌های مدرن و بسیار جذابی برای طراحی‌های خود استفاده کنند.
اتوکد با ایجاد محیطی منعطف و کاربردی برای ارائه طرح‌های تفصیلی به مشتریان، بسیار مناسب است.
شما به کمک این نرم‌افزار می‌توانید تصاویر سه‌بُعدی جذابی طراحی کنید و از این تصاویر در پروژه‌تان برای ساخت انیمیشن‌های باکیفیت و جلب مشتری استفاده کنید.
همچنین برای پیش‌تجسم طرح‌های انجام‌ شده نیز می‌توان از محیط سه‌بُعدی AutoCAD  بهره گرفت.
برنامه‌ای که این امکان را به شما می‌دهد تا با انجام اندازه‌گیری‌های دقیق در طرح‌ها و نقشه‌ها،
مستنداتی دقیق و حرفه‌ای ارائه دهید.
همچنین به‌راحتی می‌توانید خطاها و اشکالات موجود در طرح را رفع کنید و با بررسی و اندازه‌گیری شکل‌ها و برقراری تناسب میان آن‌ها خواهید توانست طرحی بی‌نقص و هنرمندانه ارائه کنید.
درنهایت با صرفه‌جویی در زمان و هزینه به آنچه که انتظارش را داشته‌اید دست پیدا خواهید کرد. پس از اتمام طراحی نیز می‌توانید با استفاده از ویژگی A360 که در برنامه اتوکد وجود دارد، پروژه‌تان را به اشتراک بگذارید.
کلاس های نرم افزار اتوکد