آموزش فاز 2 معماری

طراحی فاز 2 معماری میتواند یک دید کلی از پروژه و درخواست مشتری را به ما دهد علاوه بر اینکه در طراحی فاز 2 به جزئیات توجه ویژه ای شده است و این موضوع بسیار با اهمیت است، همپنین آموزش فاز 2 معماری ما را با تفاوت های فاز 1 و 2 ، وجود برخی از مسائل آشنا می‎کند.و بسیاری از جزئیات دیگر پروژه از جمله: محل قرار گیری ستون ها و اندازه های آن، مقدار و جنس مصالح مورد نیاز و ... را میتوانیم در فاز دوم معماری مشخص کنیم.
 آموزش فاز 2 معماری

هدف از دوره فاز 2 معماری چیست؟ 

ایده های طراحی پس از تبدیل شدن به نقشه های فاز ١ (نقشه های اولیه) برای اجرایی شدن نیازمند مرحله ای به نام فاز دو هستند.در این مرحله نقشه های اجرایی همراه با جزئیات و بزرگ نمایی تهیه می شود که چون با دید اجرایی تهیه می شوند، باید با دقتی فراوان همراه بوده و نیازمند آشنایی با مراحل اجرایی و نحوه انجام کار می باشد. در این دوره با نحوه تبدیل کردن این نقشه های اولیه به نقشه های اجرایی آشنا می شویم. و جز مراحل مهم می باشد.
 

مخاطبین دوره فاز 2 معماری  چه افرادی هستند؟

مخاطبین دوره آموزش فاز 2 معماری، طراحان داخلی، معماران، دانشجویان و فارغ التحصیلان طراحی داخلی، معماری و عمران، افرادی که جویای کاری با عنوان " فاز دو کار " در دفاتر فنی، شرکت های مهندسین مشاور و دفتر فنی پیمانکار می باشند. معماران تجربی و افرادی که جزء بین هستند. بهتر است مخاطبین دارای دید اجرایی به ساختمان باشند. و علاقمند به فعالیت در این حوزه کاری و آموزش فاز دو معماری است.
 

پیش نیاز دوره آموزشی فاز 2 معماری چیست؟

برای شرکت در این دوره آشنایی با نقشه کشی ساختمان و رسم فنی، اتوکد دو بعدی (مقدماتی و پیشرفته)، طراحی فاز یک معماری بر اساس ظوابط شهرداری برای درک بهتر دوره آموزشی حائز اهمیت است. همچنین درس شناخت مواد و مصالح ساختمانی نیز پیش نیاز این دوره می باشد پیشنهاد میکنیم اگر این درس را فراموش کرده اید مجددا برای یادآوری مطالعه ی مختصری روی این درس داشته باشید تا در هنگام شرکت در دوره آموزشی فاز 2 معماری با مشکل مواجه نشوید.
 
 

نحوه ی تدریس دوره آموزشی فاز 2 معماری چگونه است؟

از آنجایی که این درس معمولا با نرم افزار اتوکد یا سایر نرم افزارهای ترسیمی ارائه می شود، در سایت کامپیوتر برگزار می شود. استاد در این درس از نخستین مراحل تهیه نقشه های فاز 2 شروع به بیان تئوری و همزمان با اسلایدها نموده و سپس آن ها را به صورت عملی بر روی پروژه ها انجام می دهد. با توجه به گستردگی مطالب این درس و رئوس آن اغلب زمان درس به تدریس و بیان نکات اجرایی سپری می شود و زمان باقی مانده به کار روی  پروژه های فراگیران و رفع اشکال سپری خواهد شد برای تفهیم بهتر مطالب بازدید از کارگاه در حال اجرا در مقاطع مختلف کاری در دستور کار استاد قرار دارد و برای ما بسیار با اهمیت است که دانشجویان گرامی از این دوره نهایت رضایت را داشته باشند.
 

بازار کار فاز دو معماری 

بازار کار فاز دو معماری بسیار پرطرفدار است و هر روزه علافمندان این دوره آموزشی در پی کسب تجربه و اطلاعات در این زمینه هستند و بازار کار برای مهندسین معماری دارد در این زمینه وجود دارد ولی باید هنرجویان در پی کسب تجربه  و نمونه کار حرفه ای در این زمینه باشند که با شرکت در دوره های آموزشی دکوراسیون کلس می‌توانند این تجربه را کسب کنند.

 انتظارات در پایان دوره  فاز 2 معماری چیست؟

در پایان این دوره آموزشی دانشجو دید جزئی از نحوه اجرای هر قسمت از کار، مسلط شدن بر متریال ها و کاربرد آن‌ها، ترتیب اجرای پروژه، شناخت دیتیل ها و انواع آن، توانایی تبدیل یک نقشه ی فاز یک به نقشه ی فاز دو (اجرایی)، افزایش سرعت در ترسیم با نرم افزار اتوکد و شناخت بیشتر از کاربرد فرمان های اتوکد، واقعی تر کردن ایده های اولیه طراح را می آموزد و بسیاری از مسائل و جزئیات دیگر در این حوزه آموزشی یعنی فاز 2 معماری صاحب تجربه شده است.