مجسمه سازی با فلز

مجسمه سازی با فلز در این عصر در بین هنرمندان جوان رواج زیادی پیدا کرده است، به طوری که در گوشه و کنار خیابان و یا در مغازه های مدرن و لوکس مجسمه هایی را می بینید که عمدتا با فلز ساخته شده اند و کاربردهای مختلفی دارد. هم به صورت تزئینی و هم به صورت کاربردی مانند جاکلیدی یا آویز. برای ساخت این مجسمه های فلزی مدرن کافیست تا دوره مرتبط با آن را طی کنید و پس از آن می توانید تجربه های زیادی در کار با فلز پید کنید و با خلق مجسمه های فلزی علاوه بر اینکه درآمدی خوبی کسب می کنید، می توانید از هنر دست خود نیز لذت ببرید.

دوره آموزش مجسمه سازی با فلز مدرن

آموزش مجسمه سازی با فلز و کاربرد فلز در حجم های دکوراتیو

آموزشگاه پویا اندیش با گرد هم آوردن جمعی از اساتید حرفه ای در زمینه ساخت مجسمه های فلزی اقدام به برگزاری کلاس ها و ورکشاپ های تخصصی کرده است. شما می توانید با شرکت در کلاس های مجسمه سازی با فلز مباحث و تکنیک های مرتبط را به صورت اصولی و عملی فرا بگیرید. از آنجایی که اساتید دوره همگی سابقه طولانی در بازار کار دارند می توانند با کمی خلاقیت و الهام گرفتن از آثار مجسمه سازان دیگر حجم های دکوراتیو بدیعی خلق کنند.

تاریخچه مجسمه سازی فلزی

در زمان های گذشته، انسان ها از خاک و گل برای تهیه مایحتاج وسایل خود استفاده می کردند. با کشف فلز تغییرات زیادی ایجاد شد و افراد وسایل خود را با فلز می ساختند. فلز به دلیل استحکام و مقاوت بالایی که دارد در بسیاری از امورات مختلف کاربرد دارد. با گذر زمان، فلز راه خود را به هنر و زیبایی های تجسمی پیدا کرد تا جایی که آموزش مجسمه سازی با فلز رواج پیدا کرد و تاکنون علاقمندان زیادی را به خود جلب کرد. 
در زمینه ی کار با فلز، میتوان مجسمه فلزی دکوری، مجسمه های فلزی مدرن و مجسمه سازی با برنز انجام داد.

فلز مجسمه سازی چیست؟

فلزهای مختلفی در ساخت مجسمه با فلز کاربرد دارند، از جمله آهن، فولاد، طلا، قلع، نقره و نیکل.

سرفصل های دوره ساخت مجسمه فلزی

  1. شناخت ابزار کار با فلز و کاربرد آن . 
  2. شناخت مواد ( فلز ) و انواع آن .
  3. خلاقیت با فلز                                 
  4. محاسبه و اجراء حجم های فلزی
  5. آموزش ساخت انواع حجم های فلزی .
گواهی پایان دوره ی آموزشی رشته مجسمه سازی با فلز تصویرگران پویا اندیش به دو زبان فارسی و یک زبان منتخب از طرف هنرجویان این مرکز به نسبت کشور مورد نظرشان جهت تحصیل یا کار صادر می گردد، که این گواهی ترجمه شده به تایید قوه قضائیه می رسد و به همراه گواهی پایان دوره داخلی آموزشگاه در اختیار هنرجویان محترم قرار می گیرد.
 
 دعوت از هنرجویان مجسمه سازی با فلز به همراه اساتید مربوطه جهت حضور در همایش ها، سمپوزیوم ها و مسابقات  مجسمه سازی.
 استفاده از امکانات سمعی و بصری و نشان دادن فیلم های آموزشی و هنری مجسمه سازی و مجسمه سازی با فلز در جهت بالا بردن سطح علمی و تجربی هنرجویان 
 برگزاری همایش ها و سمپوزیوم های  مجسمه سازی و مجسمه سازی با فلز با حضور و سخنرانی اساتید مربوطه.  
 برگزاری ورک شاپ های مجسمه سازی با فلز با حضور هنرجویان آموزشگاه و با اجراء و مدیریت اساتید
  برگزاری نمایشگاه های گروهی هنرجویان مجسمه سازی با فلز در آتلیه پویا اندیش و دیگر مراکز نمایشگاهی 
 

بازار کار مجسمه سازی با فلز به چه صورت است؟

هنرجویان پس از طی این دوره و گرفتن مدرک خود می توانند به صورت مستقیم وارد بازار کار شوند و در گالری ها هنر دست زیبای خود را به نمایش بگذارند. همچنین علاقمندان به آموزش می توانند در آموزشگاهای هنری این رشته را به هنرآموزان ارائه دهند. علاوه بر این می توانید به صورت رسمی در بخش های مختلف شهرداری استخدام شوید و طرح های خود را در سطح شهر پیاده سازی کنید. به طور کل می توان گفت بازار کار این هنر خوب است و به تازگی رونق بیشتری هم گرفته است. بنابراین هرچه سریع تر این هنر زیبا را یاد بگیرید می توانید از طریق آن در آمد خوبی کسب کنید.
 
جهت اطلاع از شرایط کلاس های تخصصی مجسمه سازی با فلز با دکوراسیون کلس تماس بگیرید : 
22587587   -   22580505