آشنایی با دوره آموزشی معرق کاشی

آموزش معرق کاشی یا آموزش کاشی شکسته

 

آموزش معرق کاشی ، کاشی شکسته 

در آموزش معرق کاشی به جای استفاده از رنگ برای زیباسازی آثار هنری از تکه های کاشی و موزاییک استفاده می شود. نام دیگر این رشته کاشی شکسته است که در آن کاشی های شکسته شده را در کنار یکدیگر قرار می دهند و برای تزیین اجسام و طرح های مختلف به کار می برند.
کاربرد عمده معرق کاشی، در دیوارها برای زینت دادن مکان های مختلف است. از طرف دیگر هنر معرق کاشی یک هنر بسیار سرگرم کننده و نشاط آور برای افراد در سنین مختلف است. به خصوص افرادی که در زمینه دکوراسیون داخلی فعالیت می کنند می توانند با استفاده از این هنر، قوه تفکر و خلاقیت خود را تقویت کرده و آثار هنری زیبایی را تولید کنند. 
به همین دلیل توصیه می شود در حین انجام پروژه های مربوط به هنر معرق کاشی کودکان خود را نیز در این کار همراه کنید و فرصت را برای سرگرمی و کشف استعداد در اختیار آنان قرار دهید.
 
خلاقیت و ابتکار در هنر معرق کاشی شکسته از اهمیت زیادی برخوردار می باشند و با استفاده از این مهارت ها می توانید طرح های بسیار ویژه ای را ایجاد کرده و نظر هر بیننده ای را جلب کنید.
 
امروزه بسیاری از افراد به دنبال آموزش معرق کاشی هستند؛ زیرا با این هنر می توانید به استفاده مجدد از کاشی های قدیمی و بدون کاربرد بپردازید و با جمع آوری تکه های کاشی شکسته از آن ها برای خلق یک اثر هنری فوق العاده و منحصر به فرد بهره ببرید و نمونه معرق کاشی های زیادی را برای خود بسازید.
به عنوان مثال می توانید کف پوش بسیارزیبایی را در حیاط منزل خود طراحی و پیاده سازی کنید و با مشاهده طرح و رنگ های بی نظیر به کار رفته در طراحی آن احساس شادی و انگیزه بیشتری داشته باشید.
 
معرق کاشی بسیار لذت بخش و جذاب است و استفاده از آن در محیط های گوناگون کاربرد زیادی دارد. با پیاده سازی هنر کاشی شکسته بر روی گلدان ها می توانید یک دکوراسیون بسیار زیبا و چشم نوازی را در محیط منزل خود ایجاد کنید. 
 

 

کلاس معرق کاشی

 

وسایل مورد نیاز معرق کاشی

در تکنیک کاشی شکسته علاوه بر کاشی و سرامیک از مواد اولیه دیگری مانند تکه های خرد شده سی دی، سنگ های طبیعی و رنگارنگ، برخی مهره های تزیینی با رنگ های بسیار جذاب و همچنین صدف و یا تکه های آینه و شیشه های رنگی برای جلوه بخشیدن به طراحی های اولیه استفاده می شود.
پس از انتخاب مواد اولیه، نوبت به انتخاب سطح مورد نظر برای چسباندن تکه های مورد نظر و تزیین آن سطح می رسد؛ برای این کار می توانید سطوح گوناگونی را انتخاب کنید.
کاشی به یک سطح بسیار زیبا و چشم نواز تبدیل کنید و یا حتی با استفاده از این هنر، قاب عکس های بسیار زیبایی را برای قرار دادن عکس های خانوادگی طراحی کرده و از جلوه رنگ های متنوع به کار برده شده در آن لذت ببرید.
 

 

موارد استفاده معرق کاشی

 

روش کار در آموزشگاه معرق کاشی در تهران

برای شروع کار در آموزش معرق کاشی در ابتدا به یک طرح خام معرق کاشی زیبا برای تزیین نیاز دارید. بنابراین باید یک طرح دلخواه را انتخاب نموده و کار خود را آغاز کنید. 
البته هر طرحی را می توان در کاشی شکسته به کار برد اما به عنوان گام های ابتدایی در این هنر بهتر است با استفاده از طرح معرق کاشی ساده که تنوع رنگ در آن ها زیاد نیست ، فعالیت خود را در این رشته هنری آغاز کنید.
 
اگر قصد دارید یک طرح منحصر به فرد و خاص ارائه دهید می توانید با استفاده از سبک هنری خود به طراحی پرداخته و یک اثر زیبا و ماندگار را نقاشی کنید. برای انجام این کار می توانید با استفاده از مداد، الگوی مورد نظر خود را بکشید و سپس آن را رنگ آمیزی کنید تا در حین چسباندن کاشی ها، طبق الگوی رنگ موجود، عمل کنید.
برای چسباندن تکه های رنگارنگ کاشی های شکسته باید از چسب مناسب استفاده کنید، برای انتخاب چسب مناسب باید به زمینه کار توجه داشته باشید و یک چسب متناسب باز زمینه مورد نظر را انتخاب کنید.
پس از چسباندن تکه های کاشی بر روی طرح مورد نظر، قسمت های خالی مانده میان کاشی ها را با استفاده از یک ملات مناسب پر کرده و کار را به پایان برسانید.
برای انتخاب ملات نیز می توانید از پودر بندکشی و یا چسب کاشی نیز استفاده کنید.
 

 

روش کار معرق کاشی

 

سطوح مختلف معرق کاشی

برای کاشی معرق می توانید از سطوح مختلفی هم چون معرق کاشی روی سفال، معرق کاری با چوب و ... استفاده کنید.
 

معرق کاشی روی سفال

سطوح ایجاد شده با استفاده از هنر سفالگری و همچنین ظروف سفالی را می توان به آسانی با استفاده از هنر معرق کاشی تزیین کرده و زیبایی ظاهری آن ها را چندین برابر کرد.
 

معرق کاشی روی چوب

توسط تکه های رنگارنگ به کار رفته در هنر کاشی کاری معرق می توان به کمک خلاقیت و چوب سطوح چوبی موجود را به زیباترین شکل طراحی و رنگ آمیزی کرد. تنوع رنگ به کار رفته در این هنر سبب جلوه بی نظیر وسایل چوبی می گردد و سطوح چوبی مانند میز، صندوق های چوبی و یا جعبه ها و همچنین تابلوهای تهیه شده از چوب را بسیار رنگارنگ و زیبا جلوه می دهد.
میزهای قدیمی منزل را می توانید با استفاده از هنر کاشی شکسته تزیین کرده و آن ها را برای استفاده مجدد در منزل خود بسیار زیباتر جلوه دهید.
 

معرق کاشی روی فلز

آموزش معرق کاشی یک راهکار مناسب برای تزیین قاب های فلزی به کار رفته در زیور آلات است که از آن می توان برای ایجاد تنوع و زیبایی در زیورآلات رزینی استفاده کرد.
 

معرق کاشی روی گچ

از گلدان های گچی نیز می توان به عنوان سطحی برای تزیین با استفاده از هنر معرق کاشی استفاده کرد.
 

معرق کاشی روی شیشه

با استفاده از تکه های کاشی شکسته می توان رنگ و لعاب جدیدی در برخی از ظرف های شیشه ای قدیمی ایجاد کرد.
 

معرق کاشی با آینه

تابلوهای دیواری یکی دیگر از گزینه های مناسب برای زیبایی بخشیدن به محیط منزل می باشند که با استفاده از هنر کاشی شکسته می توان تصاویر بسیار زیبایی را بر روی دیوار طراحی کرد.
 

آموزش معرق کاشی و سرامیک

معرق کاشی و سرامیک نیز در این هنر وجود دارد که به کمک ان می توانید آثار ماندگار و ارزنده ای را خلق کنید.

آموزش معرق کاشی و سرامیک 

پایان کلاس معرق کاشی 

گواهی پایان دوره ی آموزشی رشته نقاشی موزاییک ( معرق کاشی ) تصویرگران پویا اندیش به دو زبان فارسی و یک زبان منتخب از طرف هنرجویان این مرکز به نسبت کشور مورد نظرشان جهت تحصیل یا کار صادر می گردد، که این گواهی ترجمه شده به تایید قوه قضائیه می رسد و به همراه گواهی پایان دوره داخلی آموزشگاه در اختیار هنرجویان محترم قرار می گیرد.
 
کلاس معرق کاشی استفاده از امکانات سمعی و بصری و نشان دادن فیلم های آموزشی و هنری رشته نقاشی موزاییک در جهت بالا بردن سطح علمی و تجربی هنرجویان 
کلاس معرق کاشی برگزاری ورک شاپ های نقاشی موزاییک با حضور هنرجویان آموزشگاه و با اجراء و مدیریت اساتید معرق کاشی.  
 
کلاس معرق کاشیبرگزاری نمایشگاه های گروهی و اختصاصی هنرجویان نقاشی موزاییک در آتلیه پویا اندیش و دیگر مراکز نمایشگاهی.  
 
آموزش معرق کاشی
 
جهت اطلاع از نحوه برگزاری کارگاه های تخصصی نقاشی موزاییک (معرق کاشی ) با دکوراسیون کلس تماس بگیرید و از نزدیک با نمونه کارهای هنرجویان این مرکز آشنا شوید : 

22580505   -  22587587