نورپردازی در معماری


آموزش نورپردازی در معماری

نورپردازی تاثیر زیادی روی اتاقهای خانه ی شما و یا محل کار شما در اداره دارد. یک اتاق زیبا می تواند به دلیل وجود نورپردازی بد، بد به نظر برسد و یک فضای زشت می تواند به وسیله ی یک نورپردازی با کیفیت، بهتر دیده شود. در سال های اخیر در بین طراحان و همچنین معماران ایران و جهان، توجه زیادی به نحوه نورپردازی ماکت و طراحی نورپردازی شده است.
یکی از دلایل اصلی این اتفاق، افزایش آگاهی به این است که معماری در سال های اخیر متفکرانه تر شده و بیشتر از فرم های آزاد استفاده می کند. این موضوع به نورپردازی در معماری به صورت با کاملا با کیفبت نیاز دارد.
 
 

 تجهیزات نورپردازی در معماری داخلی

 ممکن است در گذشته کسانی که با مسائل فنی بیشتر آشنا بودند برای یک ساختمان با متریال های موجود در بازار نورپردازی انجام می دادند . 
ولی اهمیت به نور و سایه ها و در آوردن حجم ها در طراحی های داخلی و نمای خارجی ساختمان باعث شده 
هنر نورپردازی نیازمند امکانات متمایز و متنوع در مورد نورپردازی باشد. به همین علت است که دامنه ی منابع و وسائل روشنایی که امروزه می شناسیم، بسیار وسیع است. یک طراح نور باید تجهیزات را بصورت مینیمال در معماری نشان دهد و در واقع معماری نور را نشان دهد نه چراغ ها را ! انجام نورپردازی در به طور موفق، نیازمند دانش و بینش در مورد تجهیزات، تکنولوژی ها و مخصوصا در مورد تاثیرات نور می باشد.
 
 

نور پردازی نمای ساختمان

 نورپردازی خوب در ساختمان، باعث ایجاد احساسات مثبت می شود که می توانند اهمیت زیاد کیفیت زندگی را نشان دهند و می توانند روی آرامش، بازده و حتی سلامت فرد تاثیر بگذارند. به طور میانگین، حدود 20 درصد از مصرف انرژی در یک ساختمان، برای روشنایی استفاده می شود. ارزش نورپردازی مناسب را در معماری، دست کم نگیرید، زمانی را به بررسی بازده انرژی تجهیزاتی که در طرح نورپردازی خود دارید، اختصاص دهید.
 

اصول نورپردازی داخل ساختمان

کیفیت نورپردازی خوب در طراحی به تعادل بین سه رکن بستگی دارد:
  1. نیازهای انسان ها
  2. ملاحظات معماری
  3. بازده انرژی
 

تاثیرات نورپردازی در معماری

بارها نشان داده شده است که کیفیت نورپردازی یک ساختمان، روی افرادی که در آن هستند تاثیر می گذارد. بنابراین، رضایت و بازده یک کارمند در اداره، می تواند به طور مثبتی تحت تاثیر یک طراحی نورپردازی خوب قرار بگیرد.
مالکان یا مدیران ساختمان ها می توانند با سرمایه گزاری در یک نورپردازی خوب و با کیفیت، به ارزش ساختمان خود بیافزایند و از هزینه های مصرفی کم کنند. 

 

بر کسی پوشیده نیست که مردم به یک ساختمان، مجتمع تجاری یا پارکی که طراحی نور زیبایی داشته باشد، بیشتر جلب می شوند. نورپردازی خوب، خلق و خو و میل بودن در چنین فضاهایی را بهبود می بخشد و می تواند سهم زیادی در ایجاد حس سلامتی داشته باشد.
 

 

نقش طراح نورپردازی

پیشرفت در تکنیک ها و تکنولوژی باعث شده است که یک متخصص نورپردازی و یا یک طراح نورپردازی در موفقیت یک پروژه ی معماری نقش حیاتی داشته باشد. 

امکانات، بی نهایت زیاد شده اند. 

اگرچه ایجاد پیوندی بی نقص با معماری مدرن روز به روز پیچیده تر می شود و به دانش بیشتری نیاز دارد، طراحی نورپردازی به شاخه ای خلاقانه در معماری تبدیل شده است.

هدف اصلی نورپردازی در یک طراحی معمارانه، بهبود اشکال و رنگ های حاضر در طرح می باشد.

 

مزیت نورپردازی ساختمان

ما می دانیم که امروزه هزینه های انرژی و بازده آن، از همیشه مهم تر شده است. در هر پروژه ای، هدف افراد باید این باشد که کارشان کمترین تاثیر را بر محیط زیست بگذارد و در زمینه ی دوام و مصرف انرژی نیز عملکرد خوبی داشته باشد. 
کنترل روشنایی یکی از روش هایی است که از طریق آن نورپردازی شما در زمینه های ذکرشده عملکرد بهتری خواهد داشت. برای مثال با استفاده از تاریک کننده ها و کنترل های هوشمند، می توانید فضایی را بنابه فعالیتی که در آن در حال انجام است، روشن کنید. یکپارچه سازی نورپردازی با دستگاه تهویه یا دیگر تکنولوژی های خنک کننده می تواند در کاهش مصرف انرژی نقش مهمی داشته باشد.
 

  پیش نیاز کلاس آموزش نورپردازی ساختمان

 دوره های نورپردازی ساختمان هیچ پیش نیازی ندارد و هر آنچه که پیش نیاز آن هست داخل دوره معماری نور گنجانده شده است. دوره آموزش معماری نور مناسب چه کسانی است ؟
 دوره های آموزش نورپردازی مناسب کسانی است که به موفقیت های بیشتر پروژه های معماری و طراحی داخلی خود اهمیت می دهند . 
 مناسب کسانی است که به دنبال متفاوت بودن در طراحی های خود می باشند . 
 مناسب کسانی است که می خواهند با رشته نورپردازی ساختمان کسب و کار خود را گسترش دهند .
 مناسب کسانی است که می خواهند وارد بازار کار طراحی نور شوند . 
 مناسب هنرجویان رشته های طراحی داخلی معماری عمران برق و کسانی است که به دنبال وارد شدن به بازار کار طراحی نور می باشند . 
 
 
 

سرفصل های آموزش نورپردازی، نورپردازی ساختمان :

 سرفصل های آموزشی دوره های نورپردازی که همراه با بازدید های اجرایی از نحوه اجرا و پروژه های در حال اجرای نورپردازی مختلف می باشد است ، به شرح ذیل می باشد
 
 
 آشنایی با اصول روشنایی .       
 آشنایی با ساختمان و مشخصات لامپها .
آشنایی با ساختمان چراغها و ارزیابی آن جهت استفاده بهینه در فضای مناسب.
 آشنایی با انواع نورپردازی.         
 آشنایی با محاسبات روشنایی.
 آشنایی با نرم افزار روشنایی DIALUX و استفاده کاربردی از آن در طراحی نورپردازی.
 آشنایی با تجهیزات نورپردازی . 
 
 

 نمونه نورپردازی معماری و بکارگیری استانداردهای نورپردازی در :

 نورپردازی داخلی :
 نورپردازی منازل مسکونی     
نورپردازی دفاتر اداری  نورپردازی مراکز آموزشی 
 نورپردازی فروشگاه ها ، مراکز تجاری ، مغازه ها         
 نورپردازی مجموعه های ورزشی   
 نورپردازی بیمارستان ها و مراکز درمانی                   
 نورپردازی سقف .
 نورپردازی نمای ساختمان
 آموزش هدف و نحوه محاسبه هزینه های عملیاتی نورپردازی .
 بازدید های اجرایی از انواع پروژه های نورپردازی ساختمان .

 

گواهی پایان دوره آموزش نورپردازی ساختمان 

گواهی پایان دوره ی آموزشی رشته نورپردازی ساختمان تصویرگران پویا اندیش به دو زبان فارسی و یک زبان منتخب از طرف هنرجویان این مرکز به نسبت کشور مورد نظرشان جهت تحصیل یا کار صادر می گردد ، 
که این گواهی ترجمه شده به تایید قوه قضائیه می رسد و به همراه گواهی پایان دوره داخلی آموزشگاه در اختیار هنرجویان محترم قرار می گیرد.
 

 دعوت از هنرجویان کلاس های نورپردازی ساختمان به همراه اساتید مربوطه جهت حضور در نمایشگاه های بین المللی روشنایی و نور و دکوراسیون داخلی و معماری . 

 برگزاری همایش ها و ورکشاپ های نورپردازی ساختمان و دکوراسیون داخلی با حضور و سخنرانی اساتید رشته های نورپردازی و دکوراسیون داخلی .    

 کلاس های آموزش نورپردازی ساختمان و طراحی نور
 
 
جهت اطلاع از شرایط کلاس های آموزش نورپردازی ساختمان و معماری نور با دکوراسیون کلس تماس بگیرید و از مجموعه آرشیو های طراحی و اجرای نورپردازی از نزدیک دیدن کنید: 
 

22587587  -  22580505 -  28111110

 

  • نورپردازی
دیدگاه خود را ارسال کنید
نام:  *  نظر:  * 

ایمیل: 
نورپردازی در معماری مشاهده شده توسط Customers نورپردازی در معماری - آموزش نورپردازی ساختمان بصورت گام به گام ویژه بازار کار، مدارک پایان دوره کلاس طراحی نور ساختمان معتبر و قابل ترجمه می باشد. آموزشگاه نورپردازی در معماری پویا اندیش رتبه:4.9