فاز 2 معماری

آموزش فاز 2 معماری

یکی دیگر از دوره های محبوب دکوراسیون کلس (تصویر گران پویا)، فاز 2 معمایر می باشد. در فاز 2 معماری 

هدف دوره فاز 2 معماری : 

ایده های طراحی پس از تبدیل شدن به نقشه های فاز ١ (نقشه های اولیه) برای اجرایی شدن نیازمند مرحله ای به نام فاز دو هستند.در این مرحله نقشه های اجرایی همراه با جزئیات و بزرگنمایی تهیه می شود که چون با دید اجرایی تهیه می شوند، باید با دقتی فراوان همراه بوده و نیازمند آشنایی با مراحل اجرایی و نحوه انجام کار می باشد. در این دوره با نحوه تبدیل کردن این نقشه های اولیه به نقشه های اجرایی آشنا می شویم.

 
 

مخاطبین دوره فاز 2 معماری :

طراحان داخلی، معماران،  دانشجویان و فارغ التحصیلان طراحی داخلی، معماری و عمران، افرادی که جویای کاری با عنوان " فاز دو کار " در دفاتر فنی، شرکت های مهندسین مشاور و دفتر فنی پیمانکار می باشند. معماران تجربی و افرادی که جزء بین هستند. بهتر است مخاطبین دارای دید اجرایی به ساختمان باشند.
 

پیش نیاز فاز فاز 2 معماری :

نقشه کشی ساختمان و رسم فنی، اتوکد دو بعدی (مقدماتی و پیشرفته)، طراحی فاز یک معماری بر اساس ظوابط شهرداری به دید بهتر این دوره کمک می کند. همچنین درس شناخت مواد و مصالح ساختمانی نیز پیش نیاز این دوره تلقی می گردد.
 
 

نحوه ی تدریس فاز 2 معماری:

از آنجایی که این درس معمولا با نرم افزار اتوکد یا سایر نرم افزارهای ترسیمی ارائه می شود، در سایت کامپیوتر برگزار می شود. استاد در این درس از نخستین مراحل تهیه نقشه های فاز 2 شروع به بیان تئوری و همزمان با اسلایدها نموده و سپس آن ها را به صورت عملی بر روی پروژه ها انجام می دهد. با توجه به گستردگی مطالب این درس و رئوس آن اغلب زمان درس به تدریس و بیان نکات اجرایی سپری می شود و زمان باقی مانده به کار روی  پروژه های فراگیران و رفع اشکال سپری خواهد شد برای تفهیم بهتر مطالب بازدید از کارگاه در حال اجرا در مقاطع مختلف کاری در دستور کار استاد قرار دارد.
 
 

 پایان دوره آموزش فاز 2 معماری :

یافتن دیدی جزئی از نحوه اجرای هر قسمت از کار، مسلط شدن بر متریال ها و کاربرد آن ها، ترتیب اجرای پروژه، شناخت دیتیل ها و انواع آن، توانایی تبدیل یک نقشه ی فاز یک به نقشه ی فاز دو (اجرایی)، افزایش سرعت در ترسیم با نرم افزار اتوکد و شناخت بیشتر از کاربرد فرمان های اتوکد، واقعی تر کردن ایده های اولیه طراحی.


فاز 2 معماری مشاهده شده توسط Customers فاز 2 معماری - آموزش فاز 2 معماری به صورت گام به گام و حرفه ای ، یادگیری فاز 2 معماری در آموزشگاه تصویرگران پویا اندیش رتبه:4.4