سفالگری

آموزش سفالگری :

 

مشاهده حجم گِلی که روی چرخ در حال شکل گرفتن است ، چرخش صفحه مُدور و صدای خوش آيندی که در فضای کارگاه می پيچد و حرکت رقص گونه انگشتان سفالگر که از ميانه آنها ، گِل شکوفه ميزند و سر بر می آورد و روبه بالا قد می کشد ! جذاب و ديدنی است ، شگفت انگيز است .

 
 ما در کلاسهای سفالگری با مواد سفالگری و ابزار لازمه این کار آشنا ميشويم . اشکال مختلف کار روی چرخ سفالگری را ياد می گيريم ، قواعد کار با چرخ و انواع تکنيکهای سفالگری را تجربه می کنيم .
از تجربيات با ارزش گذشتگان خود بهره می گيريم و علمی تر و با نگاه نو به راز و نياز با گِل سفال می نشينيم.

 
خاک سفالگری در اثر مخلوط شدن با آب ، گِل چسبنده ایی به وجود می آورد که به آن گِل سفالگری می گويند و در اثر حرارت به ماده سخت و محکمی بدل می گردد که در مقابل آب مقاوم است . این گِل ورز داده می شود تا یکدست شود و هوای داخل آن خارج گردد . قبل از اختراع چرخ سفالگری ، انسان ظروف مورد نظرش را بصورت فتیله ایی مي ساخته ، دراین نوع ساخت ، گِل سفال به شکل فیتیله یا طناب روی هم چيده شده و دیواره ظرف را به وجود می آورد برای اینکه از تَرَک خوردن گِل جلوگيری شود ، مقداری لویی ( الیاف بسيار نرم گُل نی ) به گِل رُس اضافه می کنيم و ....

 

گواهی پایان دوره ی آموزشی رشته سفالگری تصویرگران پویا اندیش به دو زبان فارسی و یک زبان منتخب از طرف هنرجویان این مرکز به نسبت کشور مورد نظرشان جهت تحصیل یا کار صادر می گردد ، که این گواهی ترجمه شده به تایید قوه قضائیه می رسد و به همراه گواهی پایان دوره داخلی آموزشگاه در اختیار هنرجویان محترم قرار می گیرد.

 دعوت از هنرجویان سفالگری به همراه اساتید مربوطه جهت حضور در نمایشگاه ها ، همایش ها ، سمپوزیوم ها و مسابقات  سفالگری . 


 استفاده از امکانات سمعی و بصری و نشان دادن فیلم های آموزشی و هنری سفالگری در جهت بالا بردن سطح علمی و تجربی هنرجویان 


  برگزاری همایش ها و سمپوزیوم های  سفالگری ، مجسمه سازی ، نقش برجسته و لعاب با حضور و سخنرانی اساتید سفال .  


 برگزاری ورک شاپ های سفالگری و لعاب با حضور هنرجویان آموزشگاه و با اجراء و مدیریت اساتید سفال .  

 برگزاری نمایشگاه های گروهی هنرجویان سفالگری در آتلیه پویا اندیش و دیگر مراکز نمایشگاهی .  

 فروش انواع ابزارآلات سفالگری ، چرخ سفالگری دستی و برقی  و لوازم سفالگری در خانه . 

جهت اطلاع از برنامه دوره های آموزش سفالگری ما تماس بگیرید و از شو روم انواع ظروف سفال و لعاب سفال هنرجویان این رشته بازدید فرمایید :

 22587587  -  22580505

  • آموزش سفالگری
بعدی 1 2 3 
بعدی 1 2 3 
دیدگاه خود را ارسال کنید
نام:  *  نظر:  * 

ایمیل: 
سفالگری مشاهده شده توسط Customers سفالگری - کلاس های آموزش سفالگری در مرکز آموزش سفالگری در تهران - پویا اندیش : کلاس های سفالگری با چرخ ، سفالگری بدون چرخ و با دست ، از مبتدی تا پیشرفته . مرکز پخش انواع چرخ های سفالگری و ابزارهای سفالگری ، از نمونه کارهای هنرجویان سفالگری این مرکز از نزدیک با رتبه:4.6