انواع پرده آشپزخانه در مدل های کرکره ای و زبرا و لوردراپه

انواع پرده آشپزخانه

انواع پرده آشپزخانه در مدل ‌های کرکره ‌ای و زبرا و لوردراپه

پردۀ آشپزخانه صرفاً برای جلوگیری از تابش نور و حفظ حریم شخصی شما نیست، بلکه باید آشپزخانه ‌تان را نیز زیبا و دلنشین کند. انتخابِ درستِ پردۀ آشپزخانه، تاثیرِ شگرفی بر ظاهر آشپرخانه ‌تان خواهد داشت. برای انتخابِ پردۀ آشپزخانه باید مسائلی مثل اندازۀ پنجره، محلِ قرار گرفتنِ پنجره‌، رنگ کابیت و کاشی ‌های آشپزخانه و همین طور مدل آشپزخانه ‌تان را نیز در نظر بگیرید. در ادامه، انواع پرده آشپزخانه و چگونگی انتخاب پردۀ مناسب را خواهیم گفت تا بتوانیم در انتخابِ پردۀ آشپزخانه به شما کمک کنیم. با تصویرگران پویااندیش همراه باشید!

از چه مدل پرده ای برای آشپزخانه استفاده کنیم 

انتخابِ پرده آشپزخانه کمی دشوار است. برای انتخاب پردۀ مناسب باید نکات مختلفی را در نظر بگیریم. در گذشته، فقط پرده ‌های پارچه‌ ای در بازار موجود بودند؛ اما در حال حاضر، تنوع پرده ‌های آشپزخانه بسیار زیاد است؛ پرده‌ های چوبی، پلاستیکی، فلزی، انوع پرده ‌های کرکره ‌ای، زبرا لوردراپه و ... ، اما قبل از هر چیزی، باید ببینید چه نوع پرده ‌ای در خور آشپزخانه‌ تان است، بعد سراغ خریدن آن بروید تا از انتخابتان پشیمان نشوید. در ادامه، انواع پرده آشپزخانه و نکات مهمی را که هنگام خرید آن‌ ها باید در نظر داشته باشید، خواهیم گفت.

 انواع پرده های آشپزخانه مدرن در طرح های متنوع 

دنیای مدرن، همۀ ابعاد زندگی بشر را تغییر داده و آشپزخانه نیز از این قاعده مستثنی نمانده است. در بازار، انواع مدل ‌های جدید پرده وجود دارد  و پرده آشپزخانه فقط به پرده‌ های پارچه‌ ای ساده آشپزخانه محدود نمی ‌شود. پرده ‌های مدرن در رنگ‌ ها و طرح ‌های مختلفی در بازار موجود هستند و نصب آن ‌ها نیز بسیار آسان است. 
 انواع پرده های آشپزخانه مدرن در طرح های متنوع

پرده آشپزخانه کرکره ای

پرده کرکره ‌ای آشپزخانه، انواع مختلفی دارد و گزینۀ بسیار خوبی برای این مکان به شمار می آید. پرده‌ های کرکره‌ ای در برابر آب، مقاوم هستند و بر اثر رطوبت، تغییر شکل نمی ‌دهند؛ از این رو، اگر پنجره آشپزخانه ‌تان نزدیک سینک ظرفشویی است، پرده‌ های کرکره ‌ای انتخاب مناسبی برایتان خواهند بود. پرده ‌های کرکره ‌ای که از جنس چوب، فلزی یا پلاستیک هستند، در برابر رطوبت مقاوم اند، شست و شو و نظافت آن ‌ها بسیار ساده است و بوی غذا را نیز به خود نمی ‌گیرند؛ همچنین عمری طولانی دارند.
پرده‌ کرکره‌ ای چوبی بسیار زیبا است و اگر آشپزخانه‌ تان را به سبک سنتی چیده باشید، این مدل می‌ تواند گزینۀ مناسبی برای آن باشد. این پرده ‌های چوبی آشپزخانه بسیار بادوام هستند و تمیز کردنشان نیز ساده است؛ از این ‌رو، انتخاب مناسبی برای آشپزخانه‌ های شلوغ محسوب می شوند. 
کرکره آشپزخانه آلومینیومی، از ایده ‌آل ‌ترین گزینه‌ هاست؛ زیرا هم بسیار شیک و ساده است و هم بسیار بادوام. این پرده‌ ها به‌ راحتی تمیز می ‌شوند و به راحتی می توانید اندازۀ نور آشپزخانه ‌تان را به میزان دلخواه  تنظیم کنید. 
 
پرده‌ های شیدرول بسیار ساده و شیک هستند و می ‌توانند انتخاب بسیار مناسبی برای آشپزخانه باشند. این پرده‌ ها به ‌راحتی نصب و به سادگی تمیز می‌ شوند. نوع ضد آب این پرده‌ ها نیز در بازار موجود است. 
 
پرده‌ های رومن یا رومی نیز پرده ‌های بسیار شیک و ساده ‌ای هستند و در بازار، انواع طرح ‌ها و مدل ‌های آن وجود دارد. پرده ‌های رومی به سمت بالا جمع می‌ شوند و می ‌توانید منظرۀ بیرون را به تماشا بنشینید و هرگاه دلتان خواست، آبی آسمان را سفرۀ چشمانتان کنید. وقتی پردۀ رومی جمع می ‌شود، چند لایه روی هم می‌ افتد و وقتی آن را باز کنید، دوباره صاف می‌ شود. 
پرده رومی

لوردراپه آشپزخانه 

پرده کرکره‌ ای عمودی یا پرده لوردراپه انتخاب بسیار مناسبی برای آشپزخانه است. این پرده ها، هم زیبا هستند و هم بسیار کاربردی. یکی از مزایای پرده های‌ لوردراپه آشپزخانه این است که رطوبت و بو را به خود جذب نمی ‌ کند؛ همچنین، هم می ‌توانید نور آشپزخانه ‌تان را تنظیم کنید، هم چشم ‌انداز اندکی به بیرون داشته باشید. پرده‌ های عمودی در طرح‌ ها و جنس های متنوع در بازار وجود دارد. 
لووردراپه آشپزخانه

پرده آشپزخانه زبرا 

پرده ‌های زبرا نیز در شمارِ پرده ‌های مدرن قرار دارند و بسیار شیک و ساده هستند. پرده‌ های زبرا مزایای بسیاری دارند. این پرد‌ه ‌های آشپزخانه، قابل تنظیم هستند و هر وقت دلتان خواست، می ‌توانید آن‌ ها را بر اساس میزان نور دلخواهتان تنظیم کنید؛ در ضمن، پرده زبرا، حریم خصوصی شما را نیز حفظ می کند و برای روشن شدن آشپزخانه، اصلا نیازی نیست آن‌ را کنار بزنید، فقط کافی ست آن را تنظیم کنید. پرده ‌های زبرا در برابر آب و رطوبت مقاوم هستند. مدل پرده‌ های جدید آشپزخانه زبرا آن قدر متنوع و زیباست که با هر سلیقه ‌ای، می ‌توانید بهترین انتخاب را داشته باشید؛ همچنین قیمت پرده ‌های آشپزخانه زبرا نیز بسیار مقرون به صرفه است. 
پرده آشپزخانه زبرا

پرده پلیسه

پرده پلیسه در طبقۀ پرده‌ های مدرن قرار می‌ گیرد و انتخاب بسیار مناسبی برای آشپزخانه به شمار می آید. پرده‌ های پلیسه انواع مختلفی دارند و قابل تنظیم هستند. این پرده ها را می ‌توانید روی دیوار، سقف و خودِ پنجره نصب کنید.  
پرده پلیسه

 پرده آشپزخانه ریلی و پلیسه

 پرده ‌های ریلی و پلیسه ‌ای از مدل پرده ‌های ساده و کلاسیک به شمار می آیند که خودتان هم می ‌توانید آن‌ ها را به ‌راحتی بدوزید؛ فقط کافی ست جنس پارچۀ مناسب برای آشپزخانه را بشناسید تا بتوانید یک پرده ریلی و پلیسه زیبا، به سلیقۀ خودتان برای آشپزخانه تهیه کنید.  
پرده آشپزخانه و ریلی

راهنمای خرید پرده آشپزخانه

دکوراسیون آشپزخانه یکی از مهم‌ ترین عوامل در انتخابِ پرده آشپزخانه است. هنگامِ خریدِ پردۀ آشپزخانه، نباید صرفاً جذابیت و زیبایی آن را در نظر بگیرید، بلکه باید آن را با توجه به تک تکِ قسمت‌ های دکوراسیون آشپزخانه و اثاثیۀ منزلتان انتخاب کنید؛ برای مثال، اگر آشپزخانه‌ تان چیدمان سنتی دارد، نباید به فکر خریدنِ پردۀ مدرن باشید، اگر دکوراسیون آشپزخانه ‌تان سنتی است، باید پرده‌ های pinch-pleat بخرید و اگر مدرن است، باید پرده ‌هایی با سبک مدرن خریداری کنید. 
برای آشپزخانه ‌هایی با دکوراسیون معمولی، پردۀ کوتاه بهترین انتخاب است؛ از سوی دیگر، اگر پنجرۀ آشپزخانه ‌تان نزدیک اتاق غذاخوری است، باید پردۀ بلند انتخاب کنید، اگر هم می ‌خواهید داخل آشپزخانه ‌تان معلوم نباشد، بهتر است نیم ‌پرده انتخاب کنید. 
رنگ پرده آشپزخانه باید متضاد با دیوار آشپزخانه باشد. رنگ‌ های خنثی، آشپزخانه‌ تان را جذاب می ‌کنند و مدل پرده ‌های ساده و بدون چین، ظاهری شیک و لوکس به آن می‌ بخشند. رنگ‌ های سفید، مشکی، نقره‌ ای و طوسی، رنگ ‌های خنثی هستند. کرمی و بژ نیز رنگ ‌های خنثی و گرمی هستند.
به غیر از رنگ پرده، باید به جنس آن نیز توجه داشته باشید. پارچه ‌ای که برای پرده آشپزخانه انتخاب می ‌کنید، باید قابل شست و شو باشد. بعضی از پارچه ‌ها بعد از شست و شو آب می ‌روند؛ از این ‌رو، هنگام خرید پارچه، باید از فروشنده بپرسید که پارچه مورد نظرتان آب می ‌رود یا نه! اگر می‌ خواهید هیچ نوری داخل آشپزخانه نتابد، باید پردۀ ضخیم و تیره بخرید. فقط نکته ‌ای که وجود دارد این است که پرده‌ های ضخیم و تیره، باعث می ‌شوند که آشپزخانه ‌تان کوچک به نظر برسد؛ به‌ علاوه، برای پردۀ آشپزخانه بهتر است از پارچه‌ های سبک استفاده کنید؛ چرا که شست و شوی آن‌ ها راحت ‌تر است. پرده ‌های سبک، برخلاف پرده‌ های سنگین، بوی نامطبوع به خود نمی ‌گیرند.
 پرده ‌های مدرن، مانند انواع پرده‌ های کرکره ‌ای، در برابر رطوبت مقاوم هستند، بوی غذا را به خود نمی ‌گیرند و به ‌راحتی تمیز می‌ شوند. اگر پنجره آشپزخانه ‌تان بالای سینک ظرفشویی یا نزدیک به آن است، بهتر است از پرده ‌هایی استفاده کنید که در برابر رطوبت مقاوم هستند. اگر پنجره آشپزخانه ‌تان بالای اجاق گاز قرار دارد، باید از پرده‌ هایی مانند پرده ‌های رومی، شیدرول‌ و زبرا استفاده کنید؛ زیرا این پرده ‌ها به راحتی جمع می شوند و در معرض آتش و حرارت قرار نمی ‌گیرند.
برای آشپزخانه، نباید چوب پردۀ چوبی بخرید؛ چرا که چوب در اثر رطوبت و دما، تغییر شکل می‌ دهد؛ از این ‌رو، انتخاب مناسبی برای پردۀ آشپزخانه نیست. چوب پرده ‌های آلومینیومی و فلزی، بهترین گزینه‌ ها برای آشپزخانه هستند.
راهنمای خرید

مدل های پرده آشپزخانه مدرن و شیک

پرده ‌های مدرن، بسیار متنوع هستند، هم از لحاظ رنگ و طرح و هم از لحاظ جنس. شما با هر سلیقه و خواسته ‌ای، می ‌توانید پردۀ دلخواهتان را بیابید. صنعتِ مُد با شتاب غیر قابل تصوری پیش می ‌رود و ما نیز، به عنوان انسانی در دنیای مدرن، خواه ناخواه، میل به همراه شدن با این موج پیشروی داریم؛ بنابراین، تماشای مدل پرده‌ های جدید آشپزخانه 2019، حتما بر انتخابتان تاثیر خواهد گذاشت!
 
خانه، امن ترین مکان برای هر فردی است و هر کسی دلش می خواهد که فضای زندگی اش را به بهترین نحو مطلوبش بیاراید. آشپزخانه نیز قسمتی است که افراد، به خصوص خانم ها، زمان قابل توجهی را در آن سپری می کنند؛ پس انتخاب یک دکوراسیون مطبوع می تواند به آرامش و رفع خستگی شان کمک شایانی کند و لحظه های لذت بخش تری را برایشان به ارمغان بیاورد!
پرده آشپزخانه