اصول طراحی دکوراسیون داخلی اتاق کودک

 اصول طراحی دکوراسیون داخلی اتاق کودک 
 
اتاق کودک علاوه بر فضایی برای استراحت کاربردهای دیگری  هم دارد. اتاق کودک مکانی برای بازی، مطالعه و یا حتی مکانی برای نگهداری اسباب بازی ها و لباس های کودک به شمار می رود.
 
اتاق خواب یک مکان جادویی برای کودک ایجاد می کند که در آن می تواند با خیال راحت به بازی بپردازد و یا حتی تکالیف مدرسه خود را انجام دهد.

 

دکور اتاق کودک
 
در این مقاله قصد داریم به بیان نکاتی در رابطه با طراحی دکوراسیون داخلی اتاق کودک بپردازیم:
 
انتخاب رنگ مناسب اتاق کودک
 
برای شروع طراحی دکوراسیون اتاق کودک بهتر است ابتدا در رابطه با رنگ و طرح اتاق کودک تصمیم گیری کنید. بهتر است در این زمینه از کودک خود نیز در انتخاب رنگ مناسب برای دیوار اتاقش کمک بگیرید.
 
زیرا در این صورت کودک می تواند با محیط اتاق خواب خود انس بیشتری داشته باشد و احساس شادی و راحتی را در اتاق خود تجربه کند.
 
همچنین استفاده از یک فرش مناسب با رنگ بندی زیبا تأثیر زیادی در طراحی زیبا و دلنشین دکوراسیون اتاق کودک دارد.
 
رنگ مناسب اتاق کودک

انتخاب وسایل اتاق کودک
 
پس از اینکه یک طرح و رنگ بندی مناسب را برای طراحی دکوراسیون اتاق کودک خود انتخاب کردید حال زمان انتخاب وسایل مناسب برای اتاق کودک است.
 
در انتخاب وسایل اتاق کودک باید اندازه اتاق را در نظر داشته باشید و به نقش وسایل مورد استفاده در رشد کودک هم اهمیت دهید.
 
انتخاب تخت خواب های کودک و نوجوان ساده تر در ابعاد مناسب می تواند در سال های آینده نیز مورد استفاده قرار گیرد. در حالیکه انتخاب تخت خواب های عروسکی و کوچک تنها برای مدت کوتاهی می تواند استفاده شود.
 
همچنین استفاده از وسایل ساخته شده از چوب طبیعی و یا وسایلی با رنگ سفید و یا فلزی و نقره ای برای اتاق کودک مناسب است ؛زیرا این وسایل می توانند با هر ترکیب رنگ مورد استفاده در طراحی دکوراسیون اتاق کودک هماهنگ باشند.
 
 
انتخاب وسایل اتاق کودک 

مکان مطالعه کودک
 
بهتر است فضایی را به مطالعه و انجام تکالیف فرزندان اختصاص دهید. برای این کار می توانید از یک میز تحریر مناسب استفاده کنید. محل قرارگیری این میز باید به گونه ای باشد که برای تمرکز و آرامش کودک مناسب باشد.
 
برای انتخاب رنگ مکان موردنظر برای مطالعه کودک بهتر است از رنگ هایی با جذبه بالا برای ترغیب کودکان استفاده کنید و به آن ها اجازه دهید در این زمینه تصمیم گیری داشته باشند و رنگ دلخواه خود را انتخاب کنند.
 
یکی دیگر از نکات مهم در طراحی اتاق کودک، استفاده از کلاژ یا همان تکه چسبانی در دکوراسیون داخلی  است که این کار همچنین می تواند در پرورش هنر و خلاقیت کودک نیز بسیار تأثیرگذار باشد.
 
مکان مطالعه کودک