طراحی جذاب و تأثیرگذار دکوراسیون پذیرایی

 طراحی جذاب و تأثیرگذار دکوراسیون پذیرایی

اتاق پذیرایی به عنوان کانون اصلی در طراحی دکوراسیون منزل به شمار می رود؛ به همین دلیل طراحی اصولی و صحیح دکوراسیون پذیرایی اهمیت بسیار زیادی دارد .

پذیرایی به عنوان یک مکان اختصاصی برای پذیرایی استفاده می شود، اما در برخی منازل از اتاق پذیرایی به عنوان اتاقی برای همه اعضای خانواده استفاده می شود؛ همچنین به عنوان اتاق بازی و اتاق تلویزیون هم از آن استفاده می شود.

بنابراین بهتر است با طراحی بسیار زیبای دکوراسیون پذیرایی آشنا شوید و از اصول طراحی جذاب و تأثیرگذار دکوراسیون پذیرایی برای هرچه زیباتر کردن و جلوه بخشیدن به دکوراسیون داخلی پذیرایی خود بهره مند شوید.

تمرکز بر نقطه کانونی

پیدا کردن نقطه کانونی طبیعی در اتاق پذیرایی، عالی ترین مکان برای آغاز طراحی دکوراسیون پذیرایی به شمار می رود. در اکثر منازل یک نقطه کانونی مورد استفاده قرار می گیرد که در واقع اولین چیزی است که در هنگام ورود به منزل، توجه شما را به خود جلب می کند.

این نقطه کانونی می تواند یک اثر هنری مانند یک تابلوی بزرگ و بسیار زیبا و یا حتی شومینه منزل باشد.

 

 

 

 

ایجاد یک کانون در اتاق پذیرایی

استفاده از یک کانون قابل توجه در طراحی دکوراسیون پذیرایی بسیار با اهمیت است. این کانون می تواند یک میز قهوه خوری و یا حتی تعدادی صندلی باشد. البته در اکثر مواقع از یک میز قهوه خوری به عنوان کانون در طراحی دکوراسیون پذیرایی استفاده می شود.

اگر شما یک پذیرایی بزرگتر دارید می توانید از چندین کانون در طراحی دکوراسیون آن استفاده کنید به عنوان مثال در یک سمت از میز قهوه خوری و در سمت دیگر از چندین صمدلی برای ایجاد کانون در دکوراسیون پذیرایی خود استفاده کنید.

 

 

 

 

دکوراسیون پذیرایی کاربردی

چیدمان کاربردی مبلمان، با در نظر گرفتن کاربرد آن و همچنین توجه به سبک، اندازه و تعداد مبلمان موجب می شود دکوراسیون پذیرایی کاربردی تر و جذابتر به نظر برسد.

 

اهمیت مقیاس ها در دکوراسیون پذیرایی

نکته مهم دیگر در طراحی دکوراسیون پذیرایی توجه به اندازه ها وسایل مورد استفاده در اتاق پذیرایی است. اگر می خواهید یک دکوراسیون خوب و متعادل در اتاق پذیرایی ایجاد کنید وسایلی با سایزهای مختلف در اندازه و ارتفاع های مختلف انتخاب کنید. ابتدا وسایل بزرگتر را در اتاق پذیرایی قرار دهید و سپس وسایل کوچکتر را در اطراف آن جای دهید.

 

 

 

 

توجه به ابعاد و عمق در دکوراسیون پذیرایی

در نظر گرفتن ابعاد و عمق در طراحی دکوراسیون پذیرایی موجب ایجاد جذابیت و زیبایی در اتاق پذیرایی میشود. ابعاد و عمق را می توانید توسط وسایلی نظیر آثار هنری، عکس، قفسه یا آینه ای متصل به دیوار در دکوراسیون پذیرایی خود ایجاد کنید. همچنین باید سعی کنید استفاده از این وسایل، در دکوراسیون پذیرایی به گونه ای باشد که در مرکز دید و مورد توجه باشد.

 

نورپردازی دکوراسیون پذیرایی

برای ایجاد یک پذیرایی روشن و دلباز، توجه به نورپردازی از اهمیت زیادی برخوردار است. بنابراین بهتر است از وسایل مختلف نورپردازی شامل نورپردازی قفسه ها، گچبری ها و یا حتی شمع در طراحی دکوراسیون پذیرایی منزلتان بهره مند شوید. یکی از ساده ترین راه ها برای استفاده از منابع نور طبیعی در دکوراسیون پذیرایی، قرار دادن مبلمان در نزدیکی پنجره هاست.

 

 

 

 

 

فرش دست بافت

استفاده از فرش دست بافت در طراحی دکوراسیون پذیرایی جلوه بی نظیری به اتاق پذیرایی می بخشد. در انتخاب فرش باید به این نکته توجه داشت که فرش مناسب برای طراحی دکوراسیون منزل فرشی است که پوشش مناسبی را برای منزل ایجاد کند و اندازه آن به گونه ای باشد که پایه های جلویی مبل روی آن قرار گیرد.

 

برخی نکات مهم دیگر در طراحی دکوراسیون پذیرایی

استفاده از ترکیب رنگ ها و الگوهای مختلف، به طراحی دکوراسیون پذیرایی جذابیت زیادی می دهد.

در نظر گرفتن تقارن در چیدمان وسایل اتاق پذیرایی هم از اهمیت زیادی در یک طراحی دکوراسیون زیبا و چشم نواز دارد.

همچنین توجه به این نکته ضروری است که در چیدمان وسایل اتاق پذیرایی، رفت و آمد را هم در نظر داشته باشیم و طراحی دکوراسیون را به گونه ای انجام دهیم که مانعی در رفت و آمد ما ایجاد نکنند.