تزیین پنجره های مورب در طراحی دکوراسیون داخلی

 تزیین پنجره های مورب در طراحی دکوراسیون داخلی

پنجره های مورب می توانند یک نقطه کانونی چشم نواز در منزل ایجاد کنند و یکی از جلوه های بی نظیر در هر منزلی باشند اما تزیین آن ها ممکن است کمی مشکل به نظر برسد.
 
در این مقاله قصد داریم به بیان نحوه تزیین پنجره های مورب بپردازیم که می تواند در طراحی دکوراسیون داخلی هر منزلی کارآمد و مؤثر واقع شود:
 
 

 

تزیین پنجره های مورب با پرده رومی

برای استفاده از پرده های رومی بهتر است این پرده ها را به گونه ای اندازه بگیرید که شیشه را کاملا پوشش دهند و هیچ درزی در آن وجود نداشته باشد. از پرده هایی باطرح گل بزرگ برای تأثیرگذاری و جذابیت بیشتر استفاده کنید.
 
این پرده ها علاوه بر اینکه پوشش مناسبی را برای پنجره های شما ایجاد می کنند، تأثیر زیادی در زیبایی و تزیین منزل  نیز دارند و می توانند مانع از هدر رفتن گرما از داخل منزل شوند.
 
 

 
 
 

استفاده از پرده در قسمت پایین پنجره

برای ایجاد یک حالت خصوصی و غیررسمی از یک پارچه کتانی و یا یک پارچه سبک در نیمه پایینی پنجره مورب استفاده کنید. با این روش علاوه بر ایجاد یک پوشش مناسب برای پنجره های مورب، امکان ورود نور به داخل منزل هم وجود دارد.
 
لبه های پرده را حالت داده و از یک سیم برای آویزان کردن این پرده ها استفاده کنید. در این صورت می توانید در مواقع لزوم پرده را به یک سمت جمع کنید.
 
 

 پرده متمایز برای هر پنجره

استفاده از یک پرده برای پوشش دادن کل پنجره مورب نیاز به مهارت خاصی دارد و ممکن است مقرون به صرفه نباشد بنابراین استفاده از پرده جدا برای هر پنجره مناسب تر است. بهتر است از یک جفت پرده برای پنجره وسط استفاده کرد و سپس برای هر یک از پنجره های اطراف از پرده ای جداگانه استفاده کرد.
 
با این روش می توان از طریق جمع کردن پرده های وسط به اطراف، یک صحنه چشم نواز و زیبا را پدید آورد.

 

 استفاده از یک پرده سراسری

برای ایجاد یک تزیین ساده می توان از یک پرده سراسری از جنس کتان و یا یک پارچه نازک برای تزیین پنجره استفاده کرد و به این ترتیب علاوه بر ایجاد پوشش مناسب برای پنجره، امکان استفاده از نور بیرون را هم فراهم آورد.
 
اگر شما از محیط پشت پنجره مورب خود به عنوان یک میز و یا محلی برای قراردادن اشیای اضافی خود استفاده می کنید به شما توصیه می کنیم با استفاده از یک پرده سراسری صحنه نامرتب پشت پنجره را از دید دور نگه داشته و در عوض با استفاده از یک پرده زیبا و متناسب جلوه ای بی نظیر در طراحی دکوراسیون داخلی منزل تان ایجاد کنید.

 

 

ترکیب پنل ها با پرده

 
پارچه های سبک و طرح دار الگوی مناسبی برای تزیین پنجره ها هستند که البته امکان استفاده از نور بیرون را هم برای ما فراهم می آورند. استفاده از پنل ها در اطراف پرده همانند قابی زیبا پرده ها را در برمی گیرند و زیبایی خاصی به طراحی داخلی منزل می بخشند.